Haber

Bakan Nebati’nin asgari ücret açıklamasına Akşener’den tepki: Bu nasıl cüret, bu ne yüzsüzlük

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin kümelenme toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Milyonların hapse atıldığı asgari fiyat görüşmelerinde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “Asgari ücrete, memura, emekliye ne verilirse onun hakkıdır. Fakir bereket getirir” de Akşener’in gündemindeydi.

“HAYIR BAKANIM, HAYIR DAĞITIYOR MUSUNUZ?”

Bakan Nebati’ye çok sert tepki gösteren Meral Akşener şu ifadeleri kullandı; “Bu ne cüret! Bu ne yüzsüzlük! Bu ne saygısızlık! Kendinize gelin! Hayır sayın bakanım, sadaka mı veriyorsunuz? Zekat mı veriyorsunuz? Kendinize gelin.”

“KAÇ KAÇ YETİMİN HAZİNE HAKKI SAHİP OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?”

Sen ülkenin hazinesinin başındasın, babanın değil! Aile şirketinizde bir sosyal sorumluluk projesi yürütmüyorsunuz; devleti sen yönetiyorsun, devleti. Müritlerine verdiğin ve batmaya mahkum ettiğin o hazinede; Kaç yetimin hakkı var biliyor musun? Paramıza damga vurdunuz, yetmedi. Gücümüze hiç sahip olmadın, yetmedi. Prestijimizi ağızlara dağıttınız, yine yetmedi. Milletimizle alay etmeye mi başladınız?

“BU ÜLKE MÜLKİYET DEĞİLDİR”

Fındık kadar aklın, incir çekirdeği kadar vicdanın varsa (ki ben öyle düşünmüyorum), dediklerimi iyi dinle. Bu ülke sahipsiz değil. Bu vatanın sahibi aziz ve mazlum Türk milletidir. O yüzden sınırlarını bil!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu