Haber

Başkan Altay: “Doğa Severleri Konya’nın Doğal Güzellikleriyle Buluşturuyoruz”

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Spor Konya Projesi” kapsamında yürüttüğü “Konya’da Yürüyoruz” temalı doğa yürüyüşleri, yeşille mavinin birleştiği Halkapınar ilçesinde 6,5 kilometrelik parkurda devam etti. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, doğaseverlerden tam not alan ve yoğun ilgi gören etkinliğin sağlıklı yaşama katkı sağladığını ve Konya’nın keşfedilmemiş güzelliklerini tanıttığını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Konya’da Yürüyoruz” etkinliği bu yıl da doğaseverlerden ilgi görüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın 2023 Dünya Spor Başkenti olduğunu hatırlatarak, bu alandaki sportif faaliyetlere ve projelere değer verdiklerini ifade etti.

Önder Altay, Spor Konya Projesi kapsamında kentte sağlıklı yaşama katkı sağlamak ve Konya’nın keşfedilmemiş güzelliklerini vatandaşlarla buluşturmak amacıyla “Konya’da Yürüyüş” temasıyla doğa yürüyüşü etkinlikleri gerçekleştirdiklerini belirterek, “Katılımcılarımız etkinliklerle günlük hayatın koşuşturmacasından uzaklaşarak Konya’mızın doğal güzellikleri ile rahatlama fırsatı buluyor. oluyor. Sağlıklı yaşama katkı sağlayan projemizle ilgili çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bu ve benzeri projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Tüm doğa severleri etkinliğimize katılmaya davet ediyorum.”

KONYA’NIN DOĞAL KEYFİNİ KEŞFETMEK

Hadim Göksu Şelalesi çevresindeki ilk doğa yürüyüşü geçtiğimiz hafta sonu Halkapınar’da gerçekleştirildi. İvriz Göleti ve İvriz Kaya Anıtı sırtlarında yer alan Halkapınar semtinde yeşille mavinin birleştiği parkurda 6,5 ​​kilometrelik molayı tamamlayan katılımcılar, etkinliğin kapsamlı ve keyifli bir doğa yürüyüşü olduğunu ve kendilerinin de çok eğlendiklerini ifade ettiler. çok beğendim Etkinlik boyunca Konya’nın doğal güzellikleri ile güzel vakit geçirdiklerini vurgulayan katılımcılar, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a ve projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

WEB SİTESİNDEN KAYITLAR

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Spor Konya Projesi” kapsamındaki yürüyüşlerin her biri için 220 kişilik kontenjan belirlendi. Bir sonraki etabı Beyşehir Dumanlı olan ve büyük ilgi gören “Konya’da Yürüyüş” temalı doğa yürüyüşleri 12 farklı rotada devam edecek.

Kontenjanların sınırlı olduğu yürüyüşlere katılmak isteyenler www.sporkonya.com.tr adresinden online kayıt yaptırabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu