Yaşam

Usta oyuncu İlyas Salman, “Bir Ev Bir Kira” kampanyası için emekli maaşı bağışladı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ilimizde ağır tahribata yol açtı. Depremden en çok etkilenen illerin başında gelen Hatay, önceki akşam iki depremle daha sarsıldı. İzmir Belediyesi de evleri yıkılan veya ağır hasar gören vatandaşlar için “Bir Kira Bir Ev” kampanyası başlattı. Milyonlarca lira toplanan kampanyaya usta oyuncu İlyas Salman da dahil oldu.

“EMALIĞIMI BAĞIŞLIYORUM”

Daha fazla bağış yapmak için ekonomik koşullarının uygun olmadığını söyleyen İlyas Salman, “İlk defa tarikat sanatçısı olmadığıma pişmanım. Çok param olsa bu kampanyaya daha çok katkıda bulunabilirdim. ama emekli maaşımın birini bağışlayabilirim.”

330 MİLYON TL TOPLANTI

Halk TV’de yayınlanan gecenin ardından Twitter hesabından toplanan tedbiri anlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Hedefimizi aştık… 33 bin 98 ailemiz için 330 milyon TL kira desteği topladık.”

Gülşen, Armağan Çağlayan, Metin Akpınar, Yıldız Tilbe, Hakan Altun, Sıla, Mert Fırat, Meltem Cumbul ve Pınar Deniz gibi ünlü isimler de yardım gecesinde bağışta bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu