Haber

Vatan Partisi İl Başkanı Bilecik’teki Mezhep ve Cemaat Yurtlarını Sorguladı

GÖKAY ŞİMŞEK

Vatan Partisi İl Lideri Hüseyin Korkman, Bilecik’teki tarikat ve cemaat yapılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Korkman, “Bugün şu soruları sormak istiyorum; Bilecik’te kaç tane mezhep ve cemaat yurdu var? Bu mezhep ve cemaat yurtlarında kaç çocuk kalıyor? Bu mezhep ve cemaat yurtlarının gelir kaynakları nelerdir?” Bu tarikat ve cemaat yurtlarını kim denetlemektedir? Faaliyetlerini takip ediyor musunuz?” diye sordu.

Vatan Partisi bugün Bilecik İl Teşkilat Yöneticileri ile basın toplantısı düzenledi. Vatan Partisi İl Başkanı Hüseyin Korkman ise, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir. Aksi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerine dinamit koymaktır. Unutmayın ki; Bütün bu tartışmalar hepimizin hukuka, adalete, adil yargılanmaya hakkı var. Bir gün hepimizin buna ihtiyacı olabilir. Vatan Partisi olarak “Biz şunu düşünüyoruz; İktidar partisinin dile getirdiği ve hedef olarak belirlediği yeni anayasanın zemini hazırlanıyor” dedi.

Korkman, “Bugün şu soruları sormak istiyorum; Bilecik’te kaç tane mezhep ve cemaat yurdu var? Bu mezhep ve cemaat yurtlarında kaç çocuk kalıyor? Bu mezhep ve cemaat yurtlarının gelir kaynakları nelerdir?” Bu tarikat ve cemaat yurtlarını kim denetlemektedir? Faaliyetlerini takip ediyor musunuz?” diye sordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu