Haber

TTK Müsteşar Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Benli, Eti Maden İşletmeleri Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı.

Genel Müdürlükte boş bulunan yönetim kurulu üyeliğine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda müsteşar yardımcısı ve Türkiye Taşkömürü A.Ş.’de (TTK) yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Zafer Benli atandı. Eti Maden İşletmeleri’nin deprem bölgesinde bulunan Hatay‘nin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sandıkçı ile İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük görevden alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı atama ve görevden alma kararları bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

HATAY’DA 2 İL MÜDÜRÜ SERBEST BIRAKILDI

Buna göre; Kahramanmaraş depremlerden en çok etkilenen illerin başında geliyor. Hatay Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sandıkçı görevinden alındı. Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik görevine son verilen isimler arasında yer aldı.

Fazlı Uncu, TTK Genel Müdürlüğü’nde boşalan genel müdür yardımcılığına atandı. Uncu daha önce Karadon Kurumu Müdürü iken, TTK Genel Müdür Yardımcılığına vekaleten atandı.

3 DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR GENEL MÜDÜR YARDIMCISI SERBEST BIRAKILDI

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcıları Hasan Kanca, Muhammed Çolak ve Mustafa Bulut görevden alındı.

MUSTAFA KAYHAN ET VE SÜT ÜRÜNLERİ İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE GETİRİLDİ

Et ve Süt Ürünleri Kurumu Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Mustafa Kayhan atandı. Et ve Süt Ürünleri Kurumu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Çalık görevine son verildi. Et ve Süt Ürünleri A.Ş.’nin Genel Müdür Yardımcılığına ve Çalık’tan boşalan Yönetim Kurulu üyeliğine İbrahim Sarıtosun atanırken, boşalan Genel Müdür Yardımcılığına Ahmet Kalkan getirildi.

TÜİK ANKARA BÖLGE MÜDÜRÜ SERBEST BIRAKILDI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Ankara Bölge Müdürü Hakan Yurttutan görevinden alınırken, Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’ne Ahmet Şahabi Erturhan, Hatay Bölge Müdürlüğü’ne Altan Altanlar ve Kocaeli Bölge Müdürlüğü’ne Mehmet Memiş atandı.

ETİ MADEN İŞLETMELERİ YÖNETİM KURULU GÖREVİ ZAFER BENLİ, MÜSTEŞAR YARDIMCISI VE TTK YÖNETİM KURULU ÜYESİ.

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde boşalan yönetim kurulu üyeliğine Zafer Benli atandı. Zafer Benli ayrıca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda müsteşar yardımcılığı ve TTK’da yönetim kurulu üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Kaynak: ANKA / Günümüz

altieylulhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu