Ekonomi

İttifak ve partilerin sandıktaki konumları kesinleşti.

Seçime katılacak ittifak ve partilerin incelemesini tamamlayan Yüksek Seçim Kurulu (YSK), sandıktaki sıralamayı kesinleştirdi. Bu kapsamda 8 Nisan’da yapılacak sandıkta kura ile belirlenen ittifak ve partilerin pozisyonları değişti.

Buna göre kesinleşen oylamanın 6. sırasında BBP, AK Parti, Yeniden Refah Partisi ve MHP’den oluşan “Millet İttifakı” yer alıyor. Pusulanın 15. Sırasında CHP ve ÂLÂ Parti’den oluşan “Millet İttifakı” var.

Adalet Partisi ve Zafer Partisi’nden oluşan “Ata İttifakı” sandıkta 16. sırayı paylaşıyor. Millet Partisi pusulanın tepesinde, Hak ve Hürriyetler Partisi ikinci sırada, Türkiye Komünist Partisi, Türkiye Komünist Hareketi ve Sol Parti’den oluşan “Sosyalist İttifak İttifakı” ilk sırada yer alıyor. üçüncü sıra.

Pusulada 4. sırada Gençlik Partisi, 5. sırada Vatan Partisi, 7. sırada Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi ve 8. sırada Türkiye İşçi Partisi’nin yer aldığı “Emek ve Özgürlük İttifakı”, Adalet Birlik Partisi 8’inci, Anavatan Partisi 9’uncu, Yenilikçi Parti 11’inci, Halk Kurtuluş Partisi 11’inci, Milli Yol Partisi 12’nci, Vatan Partisi 13’üncü ve İttihat ve Terakki Partisi 14’üncü oldu.

Oy pusulalarının basımı başladı

AK Parti Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi Recep Özel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde kullanılacak oy pusulasının onayı YSK tarafından alındı. yurtdışındaki seçimlerde kullanılacak oy pusulaları başladı. 1 metre boyutunda. Güzel.” terimleri kullandı.

haber-gaziemir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu